Вчора, 19 листопада, під час передачі земель громадам Черкащини, Голова Держгеокадастру, Роман Лещенко, звернувся до голів ОТГ. Детальніше із змістом звернення можна ознайомитись на офіційній сторінці Романа Лещенка у соцмережі “Фейсбук” (відеозапис звернення).
“Черкащина – це серце України та місце сили. Це Батьківщина нашого національного пророка Тараса Шевченка та видатного гетьмана Богдана Хмельницького. Саме на Черкащині восени 2019-го пройшов перший земельний форум, на якому ми оголосили курс на земельну реформу. І починали діалог про подальшу долю землі в Україні з представниками місцевих громад. Та зустріч багато в чому стала історичною.
Минув рік. Символічно, що саме з Черкащини ми починаємо процес передачі земель у розпорядження ОТГ. На цю подію місцеві громади чекали майже 20 років. Вчора були підписані перші накази про передачу понад 10 тисяч гектарів державних земель сільгосппризначення для 10 ОТГ Черкаської області. Ми повертаємо землю народу. Держгеокадастр у цьому буде партнером для громад.
У нас немає амбіцій розпоряджатись землею. Передавши на місця ці повноваження ми, як країна, станемо сильнішими. Детальніше – у моєму зверненні до голів ОТГ”.