В процесі внесення відомостей до Державного земельного кадастру, у  2021 році, щодо адміністративно-територіальних одиниць, внесено відомості про нормативну грошову оцінку земель 122 населених пунктів Львівської області.

Також цього року землевпорядниками організовано та завершено роботи з коригування (оновлення) нормативної грошової оцінки земель 107 населених пунктів Львівської області. Ці роботи здійснюються за підтримки Львівської облдержадміністрації, Львівської облради, взаємодії Головного управління Держгеокадастру у Львівській області з місцевими радами в частині погодження сесіями технічної документації та прийняття радами відповідних рішень.

«Щорічно наші працівники організовують роботи з її оновлення, і, там де це необхідно, відповідно до законодавства, проводять заходи з підготовки землевпорядної документації. Ця робота координується та здійснюється фахівцями Держгеокадастру в інтересах громад, адже після оновлення нормативної грошової оцінки земель зростають надходження до місцевих бюджетів»,- відзначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

 

Загалом, цього року, станом на 01.01.2021, потребувала оновлення нормативна грошова оцінка земель у 668 населених пунктах Львівської області. Станом на 1 липня проведено нормативну грошову оцінку земель 107 населених пунктів, на затверджені в місцевих радах перебуває 88 техдокументацій. Ще у 71 населеному пункті відбувається зміна меж, після їх затвердження місцевими радами буде розпочато роботи з розробки нормативної грошової оцінки земель.

Довідково:

Нормативна грошова оцінка земель є базою для визначення розміру державного мита при оформленні успадкування, дарування та міни земельних ділянок, що перебувають у власності, розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що передаються  в оренду.

Згідно чинного законодавства нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років.

Формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюється територіальними органами Держгеокадастру безоплатно у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дати надходження відповідної заяви. Передбачена можливість on-line замовлення такого витягу за допомогою публічної кадастрової карти через офіційний веб-сайт Держгеокадастру.