За весь період проведення земельних торгів (аукціонів), які були організовані головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області впродовж 2013-2021 років, продано право оренди 1028 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 17,9 тис га. Розмір річної орендної плати становить 48,8 млн грн, який щорічно надходить до бюджетів місцевих рад Львівщини, що майже втричі перевищило стартовий розмір орендної плати (17,1 млн грн.).

«У зв’язку з останніми революційними змінами, які відбулись в земельному законодавстві, відбудуться зміни і у проведенні аукціонів з продажу права оренди земель держвласності с/г призначення, адже повноваження з розпорядження цими землями перейшли до громад. Механізм проведення відкритих аукціонів, з огляду на наш 8-ми річний досвід їх проведення, допоможе громадам наповнити місцеві бюджети та раціонально задіювати ці землі»,- зазначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

За результатами земельних аукціонів, які були організовані головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області та відбулися у 2021 році, було продано право оренди 102 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для ведення фермерського господарства, загальною площею 1580,76га.

Розмір річної плати за користування цими земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 5,63 млн грн що у 5,5 рази перевищує стартовий розмір (43,9% від нормативної грошової оцінки цих ділянок), який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Львівщини.

Довідково:

Верховною Радою України прийнято Закон України від 28.04.2021   №1423- IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», який набрав чинності 27.05.2021 року.

Законом, серед іншого, визначено, що землі державної власності, зокрема, сільськогосподарського призначення, переходять у комунальну власність, і статус їх розпорядників набувають відповідні органи місцевого самоврядування.