З початку 2021 року державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області провели 289 перевірок. За їхніми результатами виявлено 171 порушення вимог земельного законодавства.

 «Для здійснення цих заходів є важливою співпраця з місцевими громадами. Кошти що надходять від нарахованої нашими фахівцями шкоди за порушення земельного законодавства, а також втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва надходять до місцевих бюджетів та можуть ними використовуватися для покращення земель, проведення інвентаризації земель, проведення НГО земель громад тощо. Що сприятиме раціональному використанню та ефективному управлінню земельними ресурсами на місцях»,- зазначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу становить 1,33 млн грн, з яких сплачено 0,97 млн грн.

З метою вжиття заходів державного контролю для усунення виявлених порушень державними інспекторами складено 126 протоколів про адміністративне правопорушення та винесено 119 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 41990 грн, з яких сплачено 34850 гривень.

З метою усунення виявлених порушень видано 128 приписів,  подано 8 клопотань до органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Розглянуто 288 звернень громадян та юридичних осіб та 195 (запитів) вимог органів прокуратури та інших правоохоронних органів.