У зв’язку із набранням чинності з 09.06.2022 Закону України від 12.05.2022  № 2247-IX  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану» та відповідно до вимог підпункту 7 пункту 1 розділу І цього Закону функціонування автоматизованої системи Державного земельного кадастру (АС ДЗК) було призупинено.

Відповідно до наказу Держгеокадастру від 09.06.2022 № 141 «Про відновлення функціонування Державного земельного кадастру», погодженого Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським, функціонування АС ДЗК відновлено.

«Нині громадяни, юридичні особи вже мають можливість замовити нагальні адміністративні послуги у сфері ведення ДЗК через е-сервіси Держгеокадастру. Відновлення надання таких послуг дозволить населенню отримувати необхідні документи щодо земельних ділянок, також це сприятиме збереженню робочих місць та забезпечить надходження до бюджетів всіх рівнів заради зміцнення економіки країни»,- відзначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Громадяни та юридичні особи можуть скористатися е-сервісами Держгеокадастру та замовити через особистий кабінет необхідні витяги з ДЗК, нормативну грошову оцінку земельної ділянки (за місцезнаходженням земельної ділянки), виправлення технічної помилки у відомостях ДЗК тощо, або отримати зазначені послуги через ЦНАП.