В процесі внесення відомостей до Державного земельного кадастру, у  2023 році, станом на 15 березня, щодо адміністративно-територіальних одиниць, фахівцями Держгеокадастру внесено відомості про нормативну грошову оцінку земель 220 населених пунктів Львівської області.

Загалом Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області до Державного земельного кадастру внесено відомості про нормативну грошову оцінку земель 1335 населених пунктів Львівської області.

«Наші працівники забезпечують внесення до бази Держземкадастру відомостей про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів Львівщини, організовують роботи з її оновлення. Внесення цих даних до бази Держземкадастру додатково забезпечить зручність для громадян щодо формування та виконання затребуваних документів, зокрема за допомогою е-сервісу Держгеокадастру.

Ці роботи здійснюються фахівцями Держгеокадастру в інтересах громад, адже після внесення та оновлення нормативної грошової оцінки земель зростають надходження до місцевих бюджетів, одночасно зростає спроможність громад у вирішенні питань їх подальшого розвитку»,- відзначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Довідково:

Нормативна грошова оцінка земель є необхідною для визначення розміру державного мита при оформленні успадкування, дарування та міни земельних ділянок, що перебувають у власності, розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що передаються  в оренду.

Згідно чинного законодавства нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років.

Для зручності громадян передбачена можливість on-line замовлення витягу про НГО земельної ділянки через офіційний веб-сайт Держгеокадастру.