Цього року до бюджетів різних рівнів Львівщини надійшло 9,8 млн грн у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. З них, до обласного бюджету надійшло 4,4 млн грн, на рахунки місцевих рад – 5,4 млн грн.

У 2021 році використано майже 6 млн грн на проведення робіт із землеустрою та охорони земель.

«Ці кошти громади можуть використати лише в межах заходів на здійснення землеустрою, охорони та поліпшення земель. Працівники Держгеокадастру завжди готові надати консультативну допомогу місцевим радам. Реалізація цих заходів, зокрема землевпорядних робіт забезпечать в подальшому додаткові надходження коштів до місцевих бюджетів, що сприятиме розвитку територій громад»,- відзначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Найбільше коштів витрачено на проведення нормативної грошової оцінки земель (2,3 млн грн), впровадження заходів з охорони земель (1,7 млн грн), проведення інвентаризації земель (0,9 млн грн).

Загалом на спеціальних рахунках місцевих рад Львівської області акумульовано 26,4 млн грн, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

 

Довідково:

Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі.

Використання цих коштів на інші цілі не допускається.