У 2019 році, завдяки проведеним Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області та його територіальними підрозділами організаційним заходам проведено повторну нормативну грошову оцінку 238 населених пунктів Львівської області.

Станом на 1 січня 2020 року потребуватимуть оновлення нормативної грошової оцінки земель 679 населених пунктів Львівщини, з них 14 місцевих рад вже затвердили нову оцінку земель. Також, станом на 1 січня 2019 року, ще 123 місцеві ради не провели оновлення оцінки та можуть скористатися можливістю її оновлення у цьому році.

Найбільше з них розташовано у Бродівському (84 населених пункти), Мостиському (76 населених пунктів) та Самбірському (66 населених пунктів) районах Львівщини.

Для проведення нормативної грошової оцінки земель органам місцевого  самоврядування необхідно:

1.     Прийняти рішення на сесії органу місцевого самоврядування про надання дозволу на виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту місцевої ради.

2.     Обрати ліцензовану землевпорядну організацію, яка має право здійснювати відповідну нормативну грошову оцінку земель та укласти з нею договір.

3.     Передбачити відповідні кошти на проведення цих робіт у місцевому бюджеті.

4.     Затвердити нормативну грошову оцінку відповідним рішенням сесії місцевої ради.

Довідково:

В середньому після проведення повторної нормативної грошової оцінки земель плата за землю до бюджетів громад збільшується в 1,5-3 рази. Суттєве збільшення надходження коштів від плати за землю після проведення грошової оцінки земель населених пунктів спостерігається в містах та селищах.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, орендної плати, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

Періодичність повторного проведення нормативної грошової оцінки земель передбачено статтею 18 Закону України “Про оцінку земель” (щонайменше один раз на 5–7 років).