Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області було передано майже 100 тис.га сільськогосподарських земель державної власності територіальним громадам Львівщини.

Передача земель здійснюється відповідно до Указу Президента України від 15.10.2020 № 449 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2020 № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

«Ми повертаємо землі у повноцінне розпорядження місцевих громад, людей які там проживають, працюють з покоління в покоління на цих землях. Люди краще знають як господарювати на своїй землі, в рамках чинного законодавства, звичайно. Передаємо в руки людей ресурс, який дозволить покращити інфраструктуру, забезпечить надходження до бюджетів на місцях за умови ефективного та раціонального використання цих земель», – відзначив Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Землі сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів передано у комунальну власність всім громадам Львівщини, за винятком новоствореної Львівської територіальної громади, якій буде передано найближчим часом земельні ділянки орієнтовною площею 450 га.

З переліком земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які передані у комунальну власність, можна ознайомитися на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Львівській області у рубриці «Передача земель громадам».