За результатами перших, цього року, земельних торгів, які були організовані Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області та відбулися у січні-лютому 2019 року, було продано право оренди 11 земельних ділянок державної власності (за межами населених пунктів) загальною площею 135,7 га, терміном на 7-10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та фермерського господарства.

Розмір річної плати за користування земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 715 тис.грн., який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад десяти районів Львівщини. Відзначимо що ціна продажу права оренди цих ділянок перевищила стартову ціну на 596,9 тис.грн. (або у 6,1 рази).

Найдорожче продано право оренди земельної ділянки на території Побужанської сільської ради Буського району. Так, у лютому цього року, було продано право оренди земельної ділянки, площею 24,4 га, за ціною 225,3 тис.грн. (стартова ціна – 14,4 тис.грн.). Завдяки проведенню аукціону орендна плата зросла в 15 разів,- від 8% до 125,2% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки. Також це стало найдорожчим продажем права оренди цього року, адже досягнуто найвищого рівня річної орендної плати у розмірі  9,2 тис.грн./1га.

Наступні земельні торги планується провести в березні цього року. До продажу пропонуються права оренди 21 земельної ділянки, які розташовані у Буському, Городоцькому, Жидачівському, Жовківському, Золочівському, Кам’янка-Бузькому, Перемишлянському, Пустомитівському та Сокальському районах Львівської області.

Відзначимо, що земельні аукціони відбуватимуться лише на електронних майданчиках відповідно до постанови КМУ від 21.06.2017р. №688 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження електронних земельних торгів і забезпечення зберігання та захисту даних під час їх проведення».

Довідково:

Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами можна на офіційному сайті Держгеокадастру України.