З початку 2019 року державними інспекторами Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області здійснено 362 заходи державного контролю за використанням та охороною земель усіх форм власності. За результатами проведеного контролю було виявлено 138 порушень земельного законодавства на площі 2389 га.

З метою усунення виявлених порушень земельного законодавства винесено 115 постанов про накладання адміністративного стягнення на суму 46,1 тис.грн. Видано 132 приписи про усунення виявлених порушень земельного законодавства.

Також розраховано розмір шкоди за самовільне зайняття земельних ділянок, нецільове використання та зняття поверхневого шару ґрунту без спеціального дозволу на суму більше 367,2 тис.грн. З них, 280,8 тис.грн. було сплачено порушниками земельного законодавства добровільно та вже надійшли до бюджетів місцевих рад Львівщини. Щодо інших порушників вживаються заходи щодо примусовго стягнення шкоди завданої державі.

Довідково:

Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління здійснює діяльність відповідно до статті 2 Закону України  «Про державний контроль за використанням та охороною земель»