У 2018 році державними інспекторами Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області здійснено 1263 заходи державного контролю за використанням та охороною земель усіх форм власності. За результатами проведеного контролю було виявлено 661 порушення земельного законодавства на площі 3,2 тис.га.

З метою усунення виявлених порушень земельного законодавства винесено 395 постанов про накладання адміністративного стягнення на суму 123,5 тис.грн. Видано 407 приписів про усунення виявлених порушень земельного законодавства.

Також розраховано розмір шкоди за самовільне зайняття земельних ділянок, нецільове використання та зняття поверхневого шару ґрунту без спеціального дозволу на суму більше 3 мільйонів гривень. З них, майже 2 мільйона гривень було сплачено порушниками земельного законодавства добровільно та вже надійшли до бюджетів місцевих рад Львівщини. Щодо інших порушників матеріали передано до прокуратури для примусовго стягнення шкоди завданої державі.

За результатами  здійснених заходів державного контролю матеріали перевірок передаються до юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Львівській області або до органів прокуратури для забезпечення представництва інтересів держави в суді. Зокрема, минулого року, за рішенням суду було звільнено та повернуто державі 5 земельних ділянок площею 303 га.

Довідково:

За результатами роботи у 2018 році:

– виявлено 661 порушення на площі 3238 га;

– розраховано розмір шкоди за самовільне зайняття, нецільове використання земельної ділянки, зняття без дозволу родючого шару грунту у сумі 3,1 млн.грн. Фактично до місцевих бюджетів надійшло 1,9 млн.грн.

– видано 9 дозволів та надано 20 відмов на зняття та перенесення родючого шару грунту.

Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління здійснює діяльність відповідно до статті 2 Закону України  «Про державний контроль за використанням та охороною земель»