З початку 2019 року державними інспекторами Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області здійснено 850 заходів державного контролю за використанням та охороною земель усіх форм власності. За результатами проведеного контролю було виявлено 369 порушень земельного законодавства на площі 27,9 тис.га.

З метою усунення виявлених порушень земельного законодавства винесено 264 постанови про накладання адміністративного стягнення на суму 100 тис.грн. Видано 312 приписів про усунення виявлених порушень земельного законодавства.

Також розраховано розмір шкоди за самовільне зайняття земельних ділянок, нецільове використання та зняття поверхневого шару ґрунту без спеціального дозволу на суму більше 1,3 млн.грн. З них, 1,18 млн.грн. було сплачено порушниками земельного законодавства добровільно та вже надійшли до бюджетів місцевих рад Львівщини. Щодо інших порушників вживаються заходи щодо примусовго стягнення шкоди завданої державі.

Довідково:

Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління здійснює діяльність відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель»