В процесі внесення відомостей до Державного земельного кадастру, у  2022 році, щодо адміністративно-територіальних одиниць, внесено відомості про нормативну грошову оцінку земель 305 населених пунктів Львівської області.

Також цього року землевпорядниками організовано та завершено роботи з коригування (оновлення) нормативної грошової оцінки земель 177 населених пунктів Львівської області. Ці роботи здійснюються за підтримки Львівської обласної військової адміністрації, взаємодії з місцевими радами.

«Щорічно наші працівники організовують роботи з оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Львівщини, проводять заходи з підготовки землевпорядної документації. Ця робота координується та здійснюється фахівцями Держгеокадастру в інтересах громад, адже після оновлення нормативної грошової оцінки земель зростають надходження до місцевих бюджетів, одночасно зростає спроможність громад у вирішенні актуальних питань»,- відзначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

З виконання цих робіт Львівщина є лідером по Україні, адже починаючи з 2017 року фахівцями Головного управління Держгеокадастру у Львівській області внесено до бази ДЗК відомості про нормативну грошову оцінку земель 1095 населених пунктів Львівської області, та станом на сьогодні цей показник є найвищим по Україні.

Нормативна грошова оцінка земель є необхідною для визначення розміру державного мита при оформленні успадкування, дарування та міни земельних ділянок, що перебувають у власності, розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що передаються  в оренду.

Згідно чинного законодавства нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років.

Для зручності громадян передбачена можливість on-line замовлення витягу про НГО земельної ділянки через офіційний веб-сайт Держгеокадастру.