DSC02620Під такою назвою у Львові відбулась зустріч представників Товариства з управління та реалізації земель (BVVG) з керівництвом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області. Темою зустрічі став досвід Федеративної Республіки Німеччина в управлінні землями, учасники зустрічі обговорили механізми управління землями в кризові періоди для їх подолання, усунення корупційних ризиків через публічність діяльності та контроль громадськості.

«Ми хочемо щоби кожен клаптикDSC02625 землі оброблявся, раціонально
використовувався, був належно оформленим, і тоді громади отримуватимуть оплату за оренду до своїх бюджетів щорічно», відзначив Андрій Кавецький, начальник головного управління. Також він наголосив на публічності діяльності головного управління, організацію земельних аукціонів та досягнутий рівень надходжень платежів за оренду державних земель с/г призначення. Звернув увагу на необхідності підтримки місцевого фермера, землероба, які не взмозі конкурувати з великими компаніями в питаннях оренди землі.

DSC02633Учасники зустрічі висловили згоду в необхідності дотримання транспаретності, прозорості із залученням громадськості, територіальних громад до процесу управління землями в інтересах держави та кожного громадянина, що можливо одночасно з розвитком інформаційних технологій в процесі управління землями, зокрема наданню Держгеокадастром послуг онлайн.

Досвід та здобутки Німеччини у сфері реформування земельних відносин можуть бути імплементовані в Україні. Економічний розвиток Німеччини є яскравим прикладом ефективної та дієвої державної політики в умовах децентралізації.